Kad fantāzijas grāmatā ar kaudzi izdomātu valstu kur katra ir kulturāls rosols eksistē Indijas rieksti
Un tā ir latviešu grāmata, attiecīgi tas nav radies iztulkojot cashews,
Interesanta izvēle
Kad fantāzijas grāmatā ar kaudzi izdomātu valstu kur katra ir kulturāls rosols eksistē Indijas rieksti
Un tā ir latviešu grāmata, attiecīgi tas nav radies iztulkojot cashews,
Interesanta izvēle
Tiko pabeidzu šo lasīt. Sen nebiju atradis darbu kas tā uzrunātu.
Īsumā - grāmata ir melnā komēdija kas seko Memento Mori, jaunam vīrietim ar Če Gevaras kreklu kurš labi apzinās ka ir literārais tēls, un viņa misijai paglābt citus literāros tēlos no bojāejas slepkavniecisko autoru rokās. Praktiski šī grāmata arī ir viena no tām kuras tēlus viņš mēģina glābt, jo kaut kur fonā notiek zinātniskās fantāzijas sižets, kuru Mori cenšas izstumt dziļāk un dziļāk aizkadrā.
Grāmata lēkā pa dažādiem literārajiem žanriem un to kokteiļiem mainot savu vizuālo uzbūvi un rakstības stilu. Šekspīra stila luga, eseja, modernizēta tautas folklora, komikss, detektīvromāns, pat cienījami bezkaunīga nodaļa kas pavadīta autora pirmajā grāmatā “bestsellers”
Takā ja lasat grāmatu, un domājat “nē nu šitas ir pilnīgākais plot armo” - tad zināt kā starp rindām Memento Mori ir paspējis izglābt vēl kādu literāro tēlu no sadistiska rakstnieka rokām
Guļot slimīcas palāta nomāc baigā garlaicība. Paķeru no mājas grāmatu, kuri vēl nebiju lasījusi.
Kriminālromāns - sievietei amnēzija, neatceras kas viņa ir un kā viņa atapās pēc uzbrukumu uz šosejas.
Iesāku šo, pa eiriku paķēru grāmatnīcā.
Pēc pirmajām lapām lasot neiesaku. Super īsa un sarakstīta ļoti “plāni”. Lai vai kā patiktu vēsture nezinu vai pat pabeigšu viņu. Pat ja tikai ~4h būtu jālasa.
P.s vāka bilde ir veidota daļēji ar AI. Vairāk par 1 zvaigzni noteikti nedošu.
Rūmnieks jau vairāk ir bērnu jauniešu autors, varbūt tāpēc arī tā sarakstīts
Man viņa atnācēju triloģija skolas dienās riktīgi patika, ozola grāmata ar bija tīri okei
Iespējams tādēļ, bet par to nekas pārāk neliecina. Aivara Kļavas triloģija “Ceļš uz nezināmo zemi” arī domātas vairāk pusaudžiem, bet stils un tehniski daudz labāk uzrakstītas grāmatas. Tā kā nez. Esmu dziļi vīlies. No viņa man grāmatplauktā vēl stāv “Kuršu vikingi” un “Viestura zobens”. Cerams tās neliks vilties.
Par Ozola grāmatu gan ir dzirdētas labas atsauksmes.
Ko dari ar WarHammer grāmatām, ko izlasi? Pārdod moš? ![]()
Wou wou wou. Tās ir The Horus Heresy grāmatas.
WOU WOU WOU. Grāmatas iet grāmatu plauktā, lai smuki izskatītos un norādītu uz dedicationu.
Es izlasīju aptuveni 2 nedēļas atpakaļ šo: 10/10 The help - par USA melnādainās kalponēm sešdesmitajos gados.
Šodien piebeigšu šo 6/10. People we meet on vacation. Tipiskais mīlas romāns friends to lovers. Tipiskais romcom
Rīt uzsākšu šo. Project hail mary. Pēc tam gribēšu izlasīt no šī paša autora rakstītos grāmatu -marsietis.
Man patika.
Sāku lasīt The Count of Monte Cristo neko par to iepriekš nezinot. Man pagaidām ļoti patīk stāsts un temps! Gribējās izlasīt kaut kādu klasiku pēc vairākiem gadiem galvenokārt lasot komiksus un mūsdienu daiļliteratūru.
Šo grāmatu dabūju bezmaksas bibliotēkas plauktā kur tu vari nest savas grāmatas un paņemt uz mājām citu cilvēku atnestās grāmatas :D Deam cik daudz šis čalītis rakstīja :D Bija interesanti ka bija pat mapes, dziesmas ar visu nošu lapu u.t.t.
Tagad lasu šo:
Mazais Princis ir feina grāmata, esmu lasījusi viņu gan, kad maza biju un jau pieaugušā vecumā ![]()
man atkal šitāda literatūra:
Kādu laiku jau gribēju šo izlasīt, izrādās nebija pat jāpērk jo kādreiz man to grāmata uzdāvināja :D Kopumā ātra un viegla lasāmviela, domāju ka der gan jauniem, gan veciem :D
Tagad lasu šo:
Pabeidzu šo
Ja skatās atklāti tad grāmatā ir vairākas interesantas idejas kas diemžēl tiek apslāpētas zem bieza slāņa ar edgy sviestu
Teiksim tas ka viens no POV varoņiem ir “neuzticamais teicējs” dēļ mentālajām problēmām būtu interesanti ja vien autors nebūtu pusi iekšējā dialoga veltījis “es esmu sūds, es esmu kropls kāpurs kas piedzimis no sūda” 101 variācijai. Otra varone ir viena no pēdējiem samuraju kārtas pārstāvjiem, kas iz uzaugusi kopā ar nāves konceptu, tajā pat laikā uzvedās kā anime skolniece kas nevar saņemties senpajam atklāt jūtas kultūras festivāla laikā kolīdz mijiedarbojas ar otru tēlu.
Un beigas lai gan tematiski atbilstošas, un ar daudziem foreshadowing momentiem lika vilties jo izrādās ka viss kas notika grāmatā pa lielam bija šķistītavas radītas ilūzijas jo vietējai dievietei negribējās ļaut diviem pusaudžiem nomirt tā pavisam, tikai bikucīt
6/10
Neaizrāva mani visa tās gaišredzība u.t.t. bija interesantas daļas un garlaicīgas daļas. Atceros vienu frāzi ka parasti cilvēku nolādē ap pusnakti un pats lāsts atnākt līdz tam cilvēkam apmēram ap plkst. trijiem no rīta, un kā reiz tajā naktī es pamodos trijos no rīta :D Tām, kurš mani nolādēja?
Tagad lasu šo: